MEMORIÁL FRANTIŠKA MAŇÁSKA 18.3.2023 – HRADEC KRÁLOVÉ

Mladí zápasníci Nového Jičína opět úspěšní

Dne 18.3.2023 uspořádal Sokol Hradec Králové mládežnický mezinárodní turnaj v zápase volný styl. V konkurenci téměř 200 závodníků z 27 oddílů z Polska Slovenska a ČR se velmi dobře prosadili novojičínští sportovci. Matěj Staněk, Pavlo Siryi a Tomáš Hantschel ve svých hmotnostních kategoriích nenašli přemožitele a získali zlaté medaile, Theodor Brož obsadil pěkné 4. místo

VELKÁ CENA PLZNĚ 25.2.2023

Dne 25.2.2023 pořádal plzeňský oddíl Slavoj mezinárodního mládežnický turnaj za účasti téměř 200 závodníků ze 7 států – ČR, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Německa a Ukrajiny. V této konkurenci se neztratili ani naši borci. Matěj Staněk ve své kategorii zvítězil, Pavol Siryi a Marek Moravčík získali stříbrné medaile, Theodor Brož byl čtvrtý, Vojtěch Kundrát šestý a Ladislav Timko sedmý. Mezi 28 oddíly se novojičínští umístili na pěkném sedmém místě.

Je vidět, že i přes ne úplně ideální podmínky jsou zápasníci Nového Jičína schopni konkurovat soupeřům i ze zemí, kde je zápas populárnější než v ČR a příslušnými orgány mnohem více podporován. Velký dík za to patří našim trenérům – Romanu Kopeckému, Adolfu Nytrovi, Martinu Szarowskému a Kamilu Škarkovi.

MISTROVSTVÍ ČR 18.2.2023 – OSTRAVA

Další úspěchy mladých zápasníků Nového Jičína

Dne 18.2.2023 se v Ostravě konalo mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase volný styl, za účasti borců z 26 oddílů. Z Nového Jičína se do soutěže kvalifikovali čtyři zápasníci a byli velmi úspěšní: V mladší kategorii získal Vojtěch Kundrát v silné konkurenci titul Mistr České republiky a Matěj Staněk vybojoval bronzovou medaili. Mezi staršími Marek Moravčík podlehl až ve finále zkušenějšímu soupeři a obsadil tak 2. místo, Ladislav Timko byl čtvrtý.

1 2