Velká cena Brna 2017

Posledním závodem před prázdninami byla Velká cena Brna ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 160 účastníků z 23 oddílů ze sedmi zemí světa: ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Srbsko, Rakousko a Německo, podle národností ještě nesmíme vynechat ruské borce, kteří vystoupili za oddíl PSK Olymp Praha. Taková konkurence slibovala napínavé boje. A bylo na co se dívat. Zápasilo se na třech žíněnkách ve vícečlenných skupinách v tzv. Nordic systému. Čtyři účastníci z Nového Jičína si vedli se střídavými výsledky, lépe se tentokrát vedlo děvčatům.

Natalie Švrčková v žákyních do 52 kg získala druhé místo a dopadla tak nejlépe z novojičínského týmu. Anna Jaklová v žákyních do 65 kg vybojovala třetí místo.  V přípravce A se Ondřej Szarowský utkal se třemi soupeři, ale přes veškerou snahu to na medailovou pozici nestačilo. Nejtěžší zkoušce pak čelil Richard Urbánek v kategorii žáků do 50 kg, kde na něj čekalo sedm soupeřů. Ačkoliv se jich nezalekl, ani jemu se nepodařilo dojít ke stupínku vítězů.

Děkujeme našim klukům a holkám za bojového ducha a našim trenérům pak děkujeme za vynikající práci v oddílu a všem přejeme krásné prožití prázdnin.

Memoriál Jiřího Klepca Ostrava-Vítkovice

V sobotu 17. června uspořádal vítkovický oddíl zápasu tradiční Memoriál Jiřího Klepca ve volném stylu. Účast byla sice mezinárodní, ale počet 113 závodníků z 19 oddílů byl zklamáním, neboť Memoriál se těší prestiži, která slibuje boje s daleko větším počtem borců. Své síly přijeli poměřit chlapci a děvčata z ČR, Slovenska, Polska a Lotyšska. Naším želízkem v ohni byl mistr ČR ve volném stylu kadet Daniel Baron, jemuž se tentokrát nedařilo na 100% a ve finále podlehl slovenskému protivníkovi. Rovněž zápasníci z přípravky A Ondřej Szarowský ve váze 35 kg a Matěj Gulán ve váze 47 kg skončili na druhých místech. Našim reprezentantům gratulujeme a držíme palce do dalších klání na žíněnkách doma i v zahraničí.

Memoriál Oldřicha Mrázka v řecko-římském zápase a ve volném stylu

V sobotu 3.června uspořádal oddíl zápasu Lokomotiva Krnov XXV. ročník Memoriálu Oldřicha Mrázka, na kterém se sešlo 128 chlapců a dívek ze 14 oddílů. V této konkurenci se výrazně prosadili mladí borci z Nového Jičína, žádný z nich neodjel bez medaile. Nejlépe si tentokrát vedly žákyně Natálie Švrčková a Anna Jaklová, které nenašly přemožitelky. Vojta Kundrát obsadil druhé místo, Tomáš Špetík, Kristián Očka, Lukáš Vaculík a Sabina Dorotíková získali bronzové medaile.