MT v Trhové-Hradské-Slovensko

ZK Trhová Hradská Birkózó Klub Vásárút uspořádal v sobotu 2. září druhý ročník mezinárodní soutěže v řecko-římském stylu. Z Nového Jičína se zúčastnili Matěj Gulán, Jakub Oliva a Rostislav Janča. Společně s trenérem Kamilem Škarkou se vydali na cestu už v pátek, aby se ubytovali a užili si příjemných chvil v termálních lázních v Topoľníkách. Prostředí bylo příjemné, počasí přálo a nálada před soutěží byla více než skvělá.

Druhý den nastoupilo celkem 140 zápasníků z pěti zemí, Slovenska, Ukrajiny, Rakouska, Maďarska a České republiky. Kromě nás zastupovaly české barvy ještě oddíly z Havlíčkova Brodu, Čechovic a Hodonína. Dobrou zkušeností bylo, že jsme mohli poznat také borce z ukrajinského oddílu Stryi Bears.

V samotných utkáních se utkáních nejlépe dařilo Rostislavu Jančovi, který v přípravce B 31 kg obsadil druhé místo a nechal za sebou pět soupeřů. Jakub Oliva a Matěj Gulán se museli smířit s porážkami od sedmi, respektive čtyř soupeřů, ale vybaveni novými zkušenostmi se připravují na novou sezónu v plné síle.