XVII. ročník Memoriálu Miroslava Rešla 6.5.2017 Nový Jičín

Dne 6.5.2017 pořádal oddíl zápasu TJ Nový Jičín již XVII. ročník Memoriálu Miroslava Rešla ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 183 aktivních zápasníků z 12 oddílů ČR a rekordních 9 oddílů ze Slovenska. Domácí oddíl reprezentovalo 20 závodníků a závodnic z nichž 13 si vybojovalo některou z medailí. Žádného přemožitele nenašli Natálka Švrčková, Anička Jaklová, Štěpán Polášek a Vojtěch Kundrát, stříbrné medaile vybojovali Tomáš Špetík, Danek Baron a Stanislav Dostál, cenné třetí místo obsadili Sabina Dorotíková, Tomáš Hantschel, Matěj Gulán, Rostislav Janča,Richard Urbánek a Dominik Besta.

V družstvech získali domácí borci skvělé II. místo za suverénním Sokolem Vítkovice a před silným celkem z Krnova.

Celodenní klání sledovalo množství fanoušků, kteří v hale ABC vytvářeli bouřlivou atmosféru. Ke zdárnému průběhu MMR přispěli i představitelé města Nový Jičín poskytnutím finanční dotace na organizační zabezpečení akce.

Více ve fotogalerii.

Velká cena Krnova 22.4.2017 Krnov

Skvělého výsledku se našemu oddílu dostalo na Velké ceně Krnova v sobotu 22.dubna, kde jsme se umístili na druhém místě z třinácti družstev. Před nás se dostala pouze domácí Lokomotiva Krnov. 18 chlapců a dívek dokázalo, že obstojí v mezinárodní konkurenci, neboť pokořili mimo jiné tři polské a jeden slovenský oddíl. Někteří naši borci čelili ve své váhové kategorii až deseti soupeřům. Z bojů o první místa byli nakonec nejúspěšnější Rostislav Janča /příp. B/, Matěj Gulán /příp. A/ a Natálie Švrčková / ml. žákyně/. Na druhém místě se umístili Kristián Očka a Vojtěch Kundrát /oba příp. C/ a Štěpán Polášek a Jakub Oliva /příp. B/. Třetí příčku obsadili Tadeáš Kundrát /příp. B/, Vojtěch Vaculík a Lukáš Kusák /příp. A/, Jakub Novotný, Sabina Dorotíková a Anna Jáklová /mladší žáci/.  Poděkování a uznání si zaslouží všichni naší svěřenci, kteří se nezalekli žádné výzvy, kterou před ně zápas postavil.

Memoriál Ladislava Holečka 8.4.2017 Ostrava

První dubnovou sobotu proběhl v Ostravě Holečkův memoriál, kde se zápasilo ve stylu řecko-římském. Do Čapkovy sokolovny, kde turnaj probíhal, přijelo 82 závodníků z deseti oddílů.Za náš oddíl nastoupilo 5 chlapců. Nejmladší Kristián Očka na svých druhých závodech, ve své váhové kategorii porazil všechny své soupeře a tím vybojoval zlatou medaili. Na jeho úspěch navázal i jeho oddílový kolega Matěj Gulán, který rovněž získal zlato. Na druhém místě se umístil Štěpán Polášek a čtvrtý skončil Rostík Janča.

1 2