Velká cena Brna 2017

Posledním závodem před prázdninami byla Velká cena Brna ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 160 účastníků z 23 oddílů ze sedmi zemí světa: ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Srbsko, Rakousko a Německo, podle národností ještě nesmíme vynechat ruské borce, kteří vystoupili za oddíl PSK Olymp Praha. Taková konkurence slibovala napínavé boje. A bylo na co se dívat. Zápasilo se na třech žíněnkách ve vícečlenných skupinách v tzv. Nordic systému. Čtyři účastníci z Nového Jičína si vedli se střídavými výsledky, lépe se tentokrát vedlo děvčatům.

Natalie Švrčková v žákyních do 52 kg získala druhé místo a dopadla tak nejlépe z novojičínského týmu. Anna Jaklová v žákyních do 65 kg vybojovala třetí místo.  V přípravce A se Ondřej Szarowský utkal se třemi soupeři, ale přes veškerou snahu to na medailovou pozici nestačilo. Nejtěžší zkoušce pak čelil Richard Urbánek v kategorii žáků do 50 kg, kde na něj čekalo sedm soupeřů. Ačkoliv se jich nezalekl, ani jemu se nepodařilo dojít ke stupínku vítězů.

Děkujeme našim klukům a holkám za bojového ducha a našim trenérům pak děkujeme za vynikající práci v oddílu a všem přejeme krásné prožití prázdnin.